Teploty začnú od zajtra rásť a to až opäť k +30 °C

02.09.2020 o 12:43 - Peter Minárik
  • Článok

Na našom území sme zažili veľmi chladný 1. september a chladno bude aj dnes. Od zajtra však teploty pôjdu pomaly smerom nahor a cez víkend by už v niektorých lokalitách mohli teploty lámať tridsiatky.

Teploty začnú od zajtra rásť a to až opäť k +30 °C

Prvý septembrový deň, ktorý je aj začiatkom meteorologickej jesene priniesol do našej oblasti poriadny prepad teplôt. Včerajšie maximálne teploty sa na našom území pohybovali prevažne pod hranicou +20 °C.

Podobne tomu bude aj počas dnešného dňa, kedy teploty na našom území vystúpia na +15 až +22 °C. Nad hranicu +20 °C sa tak teploty dostanú len v najteplejších regiónoch Slovenska.

Už onedlho nás však čaká zmena. V aktuálne chladnom vzduchu sa už dnes začne nad naše územie nasúvať výbežok vyššieho tlaku.

Postupne sa k moci dostane tlaková výš, ktorá sa bude tiahnuť od Atlantiku až po Balkán a po okraji tejto tlakovej níže bude do našej oblasti prúdiť od západu teplejší vzduch.

Teploty tak začnú pomaly rásť až k hranici +30 °C. Výhľad na prelome týždňov je ešte nejasný. Numerické modely kalkulujú s prechodom studeného frontu.

Ten však nie je istý a ak by sa tak nestalo, tak by v budúcom týždni bolo ešte teplejšie a teploty by mali prekonávať hranicu až +30 °C. Priebežný vývoj situácie sledujte denne TU.

Najnovšie správy