Tlaková níž ovplyvňuje počasie na Slovensku. Dážď sa rozširuje

25.10.2020 o 12:11 - Peter Minárik
  • Článok

Aktuálne na celom našom území prevláda prevažne zamračené počasie, no vo východnej polovici Slovenska pomerne výdatne prší a pršať by malo až do večerných hodín.

Tlaková níž ovplyvňuje počasie na Slovensku. Dážď sa rozširuje

Zatiaľ čo včera počasie na našom území ovplyvňoval studený front, ktorý sa rozpadal, tak dnes prevzala počasie pod svoju kontrolu tlaková níž, ktorá sa nachádza nad severným Srbskom.

Okolo tejto tlakovej níže sa obtáča rozsiahle zrážkové pole, ktoré ovplyvňuje počasie aj na našom území a prináša predovšetkým do východnej polovice nášho územia zrážky, ktoré sú aj výdatnejšie.

Za uplynulých 24 hodín spadlo najviac zrážok na juhu stredného a východného Slovenska, kde sa zrážkové úhrny pohybujú zväčšia od 5 do 15 mm zrážok.

K 12:00 spadlo najviac zrážok na stanici Vlkyňa - Rimava, kde spadlo 17,0 mm zrážok. 

Zrážky uplynulé hodiny zasiahli predovšetkým juh Banskobystrického kraja a Košický kraj.

Zrážky za uplynulých 24 hodín, zdroj: SHMÚ
Zrážky za uplynulých 24 hodín, zdroj: SHMÚ

V týchto chvíľach sa zrážky na našom území rozširujú smerom k severu až k severozápadu. Aktuálne prší na celom východnom Slovensku a na väčšine stredného Slovenska.

Prvé zrážky sa však už vyskytujú aj na východe Podunajskej nížiny.

Podľa očakávaného vývoja by sa zrážky mali na našom území vyskytovať počas celého dňa, pričom slabnúť by mali v popoludňajších hodinách a na večer. Aktuálny pohyb zrážok sledujte TU.

Najnovšie správy