Tlaková níž prináša výdatné zrážky. Prší aj na juhu Slovenska

25.07.2020 o 10:25 - Peter Minárik
  • Článok

Rozsiahla tlaková níž, ktorá sa začala presúvať cez Chorvátsko nad južné Maďarsko ovplyvňuje počasie aj na našom území. Prší najmä v Podunajskej nížine.

Tlaková níž prináša výdatné zrážky. Prší aj na juhu Slovenska

Chorvátsko, Slovinsko a Maďarsko sužujú výdatné zrážky, ktoré tu prináša tlaková níž, ktorá sa v noci začala presúvať z Jadranského mora cez Chorvátsko.

Už vo večerných hodinách sa výdatne rozpršalo, pričom k dnešnému ránu spadli v niektorých oblastiach až desiatky milimetrov zrážok a úhrny začali prekračovať hranicu 100 mm.

Najviac zrážok spadlo na juhozápade Maďarska, kde sa zrážkové úhrny za 24 hodín pohybujú už cez 100 mm. V meste Zalakaros spadlo už 120 mm.

zaznamenané zrážky v Maďarsku za 24 hodín, zdroj: Idokep
zaznamenané zrážky v Maďarsku za 24 hodín, zdroj: Idokep

Okrem juhozápadného Maďarska je postihnutá aj priľahlá časť Chorvátska na severovýchode krajiny. V oblasti Varaždinu spadlo už taktiež cez 120 mm zrážok.

Táto rozsiahla tlaková níž ovplyvňuje počasie aj na našom území a to predovšetkým v južných oblastiach okresov Komárno a Nové Zámky.

Najviac zrážok spadlo za uplynulých 12 hodín v oblasti Štúrova a to od 10 do 20 mm. Najvyšší úhrn eviduje Mužla a to 21,1 mm.

Intenzívne zrážky sa v Maďarsku a v Chorvátsku očakávajú až do večerných hodín.

Najnovšie správy