Tohtoročná zima bola v Bratislave najslabšia na sneh a mráz

29.02.2020 o 18:45 - Bratislava - Veronika Salayová
  • Článok

Tohtoročná zima bola v hlavnom meste najslabšia na mráz a sneh v histórii pozorovaní. Na stanici na letisku bola súvislá snehová pokrývka iba jeden deň počas celej zimy.

Tohtoročná zima bola v Bratislave najslabšia na sneh a mráz
Foto: pexels

Meteorologická zima, ktorá sa dnešným dňom končí, bola na celom území Slovenska ako celok veľmi teplá, informuje SHMÚ.

Z hľadiska priemernej teploty na mnohých miestach v nižších polohách skončí aktuálna zima podľa SHMÚ ako druhá alebo tretia najteplejšia v histórii pozorovaní.

Na letisku v Bratislave namerali najnižšiu teplotu celej zimy, ktorá bola len -6,1 °C. Takéto vysoké absolútne minimum zimy v histórii pozorovaní ešte nikdy nebolo.

Doteraz najteplejšia zima na letisku v Bratislave z hľadiska absolútneho minima teploty bola počas zimy 2006/2007, kedy namerali najnižšiu teplotu -7,0 °C.

Čo sa týka snehovej pokrývky, na stanici na letisku bola súvislá snehová pokrývka iba v jeden deň počas celej zimy, a to 2. decembra, kedy bolo 1 cm snehu.

Okrem tohto dátumu v Bratislave na letisku súvislá pokrývka nebola ani raz počas zimy. Rovnaká situácia so snehom bola v Bratislave aj v zime v roku 1997/1998, kedy bol sneh len v jednom dni, a to rovnako 1 cm. 

Najnovšie správy