Tornádo v Taliansku páchalo škody. Zabilo dvoch ľudí

11.09.2021 o 13:04 - 91017 Pantelleria, Province of Trapani, Taliansko - Peter Minárik

Ďalšia tornádo na európskom území napáchalo škody na málo známom talianskom ostrove v Stredozemnom mori, kde zabilo aj dvoch ľudí. Niekoľko ľudí je zranených a záchranári stále neukončili záchranné operácie.

Tornádo v Taliansku páchalo škody. Zabilo dvoch ľudí
foto: Regione Siciliana - Dipartimento Regionale della Protezione Civile

Silné búrky sa už niekoľko dní v oblasti európskeho vnútrozemia nevyskytujú, avšak ako tomu už býva v tomto období, tak silnejšie búrky, ktoré produkujú aj tornáda, či vodné smršte sa vyskytujú v pobrežných oblastiach.

Včerajší večer priniesol ďalšie vyčíňanie extrémneho počasia, ktoré si na talianskom ostrove v Stredozemnom mori vyžiadalo aj ľudské obete.

Tornádo zosadlo na ostrov

K silným búrkam, ktoré vyprodukovali aj tornádo došlo na pomerne málo známom talianskom ostrove Pantelleria, ktorý sa nachádza juhozápadne od Sicílie medzi Sicíliou a Tuniskom v Stredozemnom mori. 

Tornádo, ktoré zasiahlo tento malý ostrov si vyžiadalo pomerne výrazné materiálne škody a niekoľko zranených. Žiaľ, udalosť si vyžiadala aj ľudské obete.

Medzi obeťami sú dvaja muži, ktorí sa viezli v osobnom aute. Tornádo toto auto doslova zdevastovalo a na následky zranení muži podľahli.

auto, v ktorom zahynuli dvaja muži, foto: Regione Siciliana - Dipartimento Regionale della Protezione Civile
auto, v ktorom zahynuli dvaja muži, foto: Regione Siciliana - Dipartimento Regionale della Protezione Civile

Niekoľko ľudí je zranených

Podľa aktuálnych údajov miestnych úradov si tornádo vyžiadalo ďalších najmenej 9 zranení, z toho štyria ľudia sú zranení ťažko.

Záchranári pritom ešte neukončili záchrannú operáciu a pod troskami budov hľadajú ďalších zranených alebo prípadné obede. 

"Padali stĺpy, strechy sú poškodené, stromy vyvrátené," uviedli hasiči. Jeden zo záchranárov hovoril o "apokalypse". Na snímkach z miesta sú vidieť silne poškodené domy a prevrátené autá..