Tragédia v Česku: Rozvodnená rieka si vyžiadala život dieťaťa

22.06.2020 o 07:28 - Frýdek-Místek - Veronika Salayová
  • Článok

Tragédia sa stala včera popoludní na rozvodnenej rieke Morávka vo Frýdku-Místku v Čechách. 

Tragédia v Česku: Rozvodnená rieka si vyžiadala život dieťaťa
Ilustračné. Zdroj: ate.sk

Pri splavovaní rozvodnenej rieky Morávky sa v nedeľu popoludní na Frýdku-Místku prevrhol raft, na ktorom bol muž s dvomi deťmi. Jedno dieťa vo vode zomrelo, informuje i-dnes.

Posádka na nafukovacom člne nezvládla silný prúd rieky Morávky a raft sa prevrátil. 46-ročného muža a 15-ročnú dievčinu našli záchranári na brehu pri vedomí bez zjavných poranení. Po prvotnom vyšetrení ich záchranná služba transportovala do frýdecko-místeckej nemocnice na centrálny príjem chorých a detskú ambulanciu.

8-ročnú dievčinu hasiči vylovili z rieky vo Frýdku-Místku bez známok života. Tím záchranárov začal ihneď s rozšírenou resuscitáciou. Dieťa bolo intubované, o jeho dýchanie sa staral ventilátor a posádka vykonávala nepriamu masáž srdca.

Za podpory liekov a prístrojovej techniky sa po viac ako trištvrte hodine podarilo obnoviť činnosť jej srdca. Vrtuľník pacientku následne transportoval na urgentný príjem ostravskej fakultnej nemocnice. V čase odovzdania bol stav dievčaťa veľmi kritický, informuje I-dnes.

„Napriek všetkej snahe lekárov dieťa, bohužiaľ, zomrelo,“ povedala hovorkyňa Fakultnej nemocnice v Ostrave Petra Petlachová.

Dva ľudské životy si v sobotu popoludní v Čechách vyžiadala aj rozvodnená rieka Osoblaha. Silný prúd strhol 60-ročného muža a jeho známu. Telo muža sa hasičom podarilo z toku vytiahnuť, po žene policajti stále pátrajú. 

 

Najnovšie správy