Tragédia v Prahe. Búrka má minimálne jednu obeť

09.06.2018 o 22:47 - Praha - P.M.
Článok

Silné búrky s prívalovými zrážkami, krupobitím a nárazovým vetrom zasiahli počas soboty Semilsko, Bruntálsko, Šumpersko aj Prahu. V hlavnom meste si prudký lejak vyžiadal jednu obeť na živote - mladá žena sa utopila zrejme po tom, čo ju pri hľadaní takzvaných ,,kešek,, v kanalizačnom kanále spláchla prívalová vlna. Ďalší človek je nezvestný a hľadajú ho vo Vltave.

Tragédia v Prahe. Búrka má minimálne jednu obeť
zdroj: ČT24

Štvorica mladých ľudí hľadala v tuneli motolského potoka, ktorý ústi do Vltavy na smíchovskej strane rieky, takzvané cache. Dvaja z nich stihli vyplávať a skončili v motolskej nemocnici, po ďalších dvoch pátrali policajti aj potápači pražských hasičov.

Pražskí policajti potom večer pod Jiráskovým mostom našli utopenú mladú dievčinu. S najväčšou pravdepodobnosťou patrila k dvom nezvestným priaznivcom geocachingu, ktorých dnešný prudký prívalový dážď zastihol v kanalizácii ústiacej do rieky.

Hovorkyňa pražskej záchrannej služby Jána Poštová povedala, že záchranári vyrážali k nálezu tela mladej ženy pod Jiráskovým mostom. "Na miesto vyrážal i koroner. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o utopenie a podľa všetkého súvisí s prípadom, kedy štvoricu mladých priaznivcov geocachingu spláchla v ústí motolského potoka prívalová vlna, "uviedla.

"Po ohliadke tela bude možné definitívne určiť totožnosť obete," dodal policajný hovorca Jan Rybanský. Policajti podľa neho preverujú všetky okolnosti prípadu. Ďalšia osoba je naďalej nezvestná.

"Riečne hliadky polície naďalej prehľadávajú brehy Vltavy na oboch stranách a snažia sa nájsť ešte štvrtú osobu, ktorá zostáva nezvestná," uviedla po deviatej hodine večer z miesta redaktorka Českej televízie.