Turistu zasiahol pod Kriváňom blesk. Na mieste zomrel

06.10.2020 o 19:36 - Peter Minárik
  • Článok

Pod vrcholom Kriváňa vyhasol ľudský život. Blesk zasiahol 27-ročného turistu, ktorý na mieste zraneniam podľahol.

Turistu zasiahol pod Kriváňom blesk. Na mieste zomrel

Horská záchranná služba podvečer informovala o včerajšej tragédii, ku ktorej došlo pod vrcholom Kriváňa.

Na tiesňovú linku prijali hlásenie, že sa pod vrcholom Kriváňa nachádza osoba v bezvedomí. 

 O súčinnosť bola požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, ktorá z heliportu v Starom Smokovci vyzdvihla troch záchranárov HZS a spoločne smerovali pod Kriváň.

„Medzičasom sa na tiesňovú linku HZS prostredníctvom poľských kolegov z TOPR dovolali poľskí turisti, ktorí spresnili, že osoba v bezvedomí sa nachádza blízko vrcholu a pravdepodobne po zásahu bleskom už nejaví známky života,“ priblížili horskí záchranári.

Tí po obhliadke tela turistu potvrdili úmrtie. Telo nebohého pripravili na transport a vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky, dĺžku a náročnosť transportu požiadali o súčinnosť Letku ministerstva vnútra.

Telo nebohého turistu dnes ráno pre hustú hmlu preniesli ku rázcestiu v Krivánskom žľabe, odkiaľ bolo transportované pomocou leteckej techniky v podvese na Štrbské Pleso.

Z tohto miesta ho potom záchranári previezli do márnice v Novom Smokovci, kde ho prevzali príslušníci polície. Okolnosti nehody aj príčina smrti sú podľa HZS predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Počas včerajších búrok udrelo na našom území viac ako 6900 bleskov.

Najnovšie správy