Typické jesenné počasie sa dnes podpísalo pod hrozivo vyzerajúcu nehodu

23.10.2020 o 12:02 - Dominik Cenkner
  • Článok

Na Slovensku si tento týždeň môžeme užívať krásne počasie, ktoré však z rána môžu kaziť hmly alebo nízka oblačnosť. Zrejme aj tento faktor sa podpísal pod nehodu, pri ktorej sa zrazilo osobné auto s vlakom.

Typické jesenné počasie sa dnes podpísalo pod hrozivo vyzerajúcu nehodu
Foto: Polícia Slovenskej republiky

Z informácií od polície vyplýva, že nehoda sa stala približne o pol šiestej ráno v katastri obce Slovenské Nové Mesto. Došlo pri nej k zrážke osobného motorového vozidla s osobným vlakom.

72 ročná vodička mala prechádzať cez železničné priecestie, pričom však s autom zišla mimo spevnenú plochu, kde vozidlo ostalo zakliesnené. Prichádzajúci vlak, resp. jeho rušňovodič si kvôli hmle auto všimol neskoro a narazil doň.

Následne vozidlo tlačil ešte takmer pol kilometra. Aj keď fotografie z miesta nehody vyzerajú hrozivo, nikomu sa našťastie nič nestalo.

Vodička totiž ešte pred nárazom stihla z auta vystúpiť. Polícia nehodu vyšetruje, pričom je zrejmé, že alkohol v nej hlavnú úlohu nezohral, nakoľko obaja účastníci boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Vodiči by si preto na cestách mali dávať pozor, zvlášť pri takomto jesennom počasí. Prekvapiť vás totiž môžu nielen hmly, ale aj zrážky, či v niektorých lokalitách dokonca sneženie. Presne tak ako tomu bolo pred týždňom.

Najnovšie správy