Úspešná akcia hasičov: Na východe evakuovali ľudí aj zvieratá

14.10.2020 o 13:56 - Veronika Salayová
  • Článok

Z chatovej oblasti pri Košiciach dnes hasiči úspešne evakuovali 22 osôb a dokonca aj 5 psíkov, ktorí ostali uviaznutí v dôsledku vážnej povodňovej situácii.

Úspešná akcia hasičov: Na východe evakuovali ľudí aj zvieratá
Kostoľany nad Hornádom. Foto: HaZZ

Hasiči úspešne ukončili evakuáciu 22 osôb v chatovej oblasti v Kostoľanoch nad Hornádom v okrese Košice. Pomocou člnov hasiči preniesli do bezpečia 18 dospelých, 4 deti a 5 psíkov. 

Hasiči z hasičskej stanice Požiarnická v Košiciach dotknutých ľudí preniesli cez zaplavenú oblasť smerom k nezaplavenej časti cestnej komunikácie, kde im už bezprostredné nebezpečenstvo nehrozilo. Voda v kritickej chatovej oblasti dosahovala približne pol metra.

Na mieste ostalo ešte 5 ďalších osôb, ktorí evakuáciu odmietlo. Pomoc hasičov neprijali a podľa hasičov im zostávala úniková cesta do lesa.

Udalosť sa zaobišla bez zranení. Toto však nebola prvá dnešná akcia hasičov, ktorí museli pristúpiť k evakuácii. 

V poludňajších hodinách hasiči vykonávali evakuáciu niekoľkých rodinných a bytových domov na Hornádskej ulici v Krompachoch. Hasičom sa pomocou člnov podarilo evakuovať 20 detí a 23 dospelých, pričom podľa hasičov 15 obyvateľov evakuáciu odmietlo. 

Hasiči majú od včera v dôsledku vážnej povodňovej situácie na Slovensku plné ruky práce. V priebehu dňa už zasahovali takmer 200-krát. 

Najnovšie správy