Utorok prinesie prevažne zamračené počasie. Postupne sa bude čoraz viac otepľovať

02.02.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Dnešné ráno už nie je tak mrazivé, ako tomu bolo včera. Aj to je signál toho, že sa začína opäť raz otepľovať. Poďme však postupne.

Utorok prinesie prevažne zamračené počasie. Postupne sa bude čoraz viac otepľovať
Ilustračné foto, zdroj: pixabay.com

Včera sme sa prebúdzali do poriadne mrazivého rána, pričom miestami teplota klesala aj pod -20 °C. A to už po štvrtý raz počas tohtoročnej zimy. Od dnes však bude každým dňom teplejšie, teda aspoň čo sa nasledujúcich dní týka.

Počasie u nás bude ovplyvňovať tlaková níž so stredom nad Beneluxom, ktorá sa bude vypĺňať a zároveň presúvať cez Nemecko a Poľsko nad Baltské more. Od západu po jej južnom okraji k nám do našej oblasti začne prúdiť teplejší morský vzduch.

Počas dňa treba počítať s prevažne zamračenou oblohou. Menšia oblačnosť bude len na Spiši, Gemeri a na horách, popoludní aj na krajnom juhozápade. Miestami môže byť zamračené nízkou oblačnosťou a vylúčené nie sú ani ojedinelé hmly. Rovnako ojedinele sa môžu vyskytnúť slabé zrážky, ktoré môžu spôsobiť aj problémy na cestách pri tvorbe poľadovice.

Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od -1 °C do +4 °C. Na juhozápade bude ešte o niečo teplejšie a to do +7 °C.

Na strednom Slovensku bude fúkať slabý vietor. Na ostatnom území juhovýchodný až južný 2 až 6 m/s.

V ďalších dňoch, najmä teda zajtra, nás čaká oteplenie. Častejšie však bude treba počítať s dažďom či prehánkami. Viac si pozrite v našej Predpovedi.

Najnovšie správy