Už o pár hodín dorazia nad Slovensko silnejšie búrky. Zasiahnu najmä západ

03.10.2020 o 18:31 - Ľubomír Franko
  • Článok

V sobotu večer dorazí nad územie Slovenska výrazný studený front. Ten bude sprevádzaný dažďom, prehánkami, no najmä búrkami, ktoré môžu byť aj intenzívne.

Už o pár hodín dorazia nad Slovensko silnejšie búrky. Zasiahnu najmä západ

Sobota priniesla na Slovensko slnečné a teplé počasie, sprevádzané aj silnejším vetrom. Maximálne denné teploty boli vysoko nad normálom a zaznamenali sme aj letný deň. Minimálne na juhozápade Slovenska teplota dosiahla viac ako +25 °C.

Počas noci zo soboty na nedeľu sa počasie výrazne zmení. Nad naše územie dorazí studený front, ktorý bude výrazný. Dorazí v nočných hodinách, najskôr približne po 21:00. 

Studený front bude sprevádzaný hlavne veľkou oblačnosťou a zrážkami. Vyskytovať sa bude dážď, občasný dážď, miestami aj búrky.

Búrky budú miestami aj intenzívne a najmä na juhozápade môžu byť sprevádzané silnejším nárazovým vetrom.

Počas noci sa bude front presúvať ďalej smerom na východ a nad našim územím sa bude vlniť. Počas noci prinesie desiatky milimetrov zrážok, za frontom sa začne ochladzovať.

Pršať by malo počas noci a zajtra dopoludnia. Dážď sa vyskytne najmä na západnom Slovensku a v západnej časti stredného Slovenska.

Očakávaný úhrn zrážok do pondelka 0:00
Očakávaný úhrn zrážok do pondelka 0:00

Front prinesie celkovo od 20 do 40 mm, ktoré by mali napršať najmä v spomínaných oblastiach. Na východe bude zrážok veľmi málo, len do 5 mm, na strednom Slovensku očakávame do 10 mm.

Najnovšie správy