Už v piatok začne postupne snežiť

28.11.2019 o 18:32 - Peter Minárik
  • Článok

Toľko očakávaná zmena počasia sa blíži k nášmu územiu a už počas piatka začne na našom území hranica sneženia výraznejšie klesať. 

Už v piatok začne postupne snežiť

Zima sa pomaly, ale iste na naše územie blíži. V priebehu nasledujúcich hodín sa dostaneme do zimného charakteru počasia, ktoré prinesie snehové zrážky aj do nižších polôh.

Vo štvrtok počasie na našom území ovplyvňoval oklúzny front, no zmenu počasia prinesie až prechod zajtrajšieho studeného frontu. 

Ten prinesie zrážky predovšetkým do severozápadnej časti nášho územia. Zrážky budú od výšky 1400 m n.m. snehové a v priebehu dňa bude postupne hranica sneženia klesať na 700 až 800 m n.m. Snehová pokrývka sa ale bude vytvárať len veľmi ťažko.

V priebehu noci na sobotu začne hranica sneženia ešte viac klesať a postupne sa snehové zrážky dostanú aj do najnižších polôh. Zrážok však bude postupne čoraz menej a menej a v sobotu tak pôjde len o snehové prehánky. 

V nedeľu by sa na našom území malo vyčasiť a zrážky sa neočakávajú. Ďalšie zrážky dorazia nad naše územie v noci z nedele na pondelok a sneženie sa na našom území očakáva aj v pondelok počas dňa. 

Očakáva sa, že v pondelok bude sneženie spôsobovať problémy predovšetkým na horských priechodoch. 

Najnovšie správy