Zažili sme mrazivú noc. Teploty klesli k -17 °C, v Čechách až k -26 °C

11.01.2021 o 18:30 - Česko - Veronika Salayová
  • Článok

Noc nedele na pondelok bola mrazivá. Na Slovensku najnižšie klesli teploty na Orave, a v Čechách bola dokonca uplynulá noc najmrazivejšia od začiatku zimy.

Zažili sme mrazivú noc. Teploty klesli k -17 °C, v Čechách až k -26 °C
Ilustračné. Foto: unsplash

Máme za sebou mrazivú noc. Počas noci z nedele na pondelok klesli teploty na Slovensku k hodnotám takmer -18 °C. 

Najchladnejšie bolo v Oravskej Lesnej, kde namerali -17,8 °C. Teploty pod -15°C klesli  v noci aj v Novoti, Hutách, Vyšnej Boci, Zuberci, Oravskej Polhore, Liptovskej Tepličke, Čiernom Váhu, Rabči, Oravskom Veselom a Liesku, informuje SHMÚ.

Mrazivým nociam však nie je zďaleka koniec. Aj táto noc bude mrazivá, miestami aj výraznejšie, ako tá včerajšia, a to najmä na severnom a strednom Slovensku. 

Mimoriadne mrazivú noc majú za sebou aj v Česku. Na stanici Perla blízkosti Kvildy na Šumave namerali až -25,9 °C. Podľa Jozefa Slávika z českobudějovického pracoviska Českého hydrometeorologického ústavu bol mráz nameraný v pondelok ráno na Šumave doteraz najsilnejší od začiatku súčasnej zimy.

V Čechách sa k mrazivým dňom pridá zajtra aj silný vietor, ktorý môže dosahovať rýchlosť nad 65 km/h. Tam, kde je viac snehu, sa môžu na cestách tvoriť snehové jazyky.

Čechy čakajú okrem silného vetra aj ďalšie snehové zrážky, na horách napríklad očakávajú okolo 15 cm čerstvého snehu.

Českí meteorológovia zároveň varujú, že pod váhou mokrého snehu môžu zajtra padať stromy alebo praskať drôty elektrického vedenia. 

 

Najnovšie správy