V Čechách pokračuje pátranie po nezvestnej žene po silných búrkach

10.06.2020 o 11:45 - Oskava - Veronika Salayová
  • Článok

Hasiči aj policajti stále odpratávajú následky intenzívnych búrok a povodní, ktoré zasiahli Česko od nedele. 74-ročnú dôchodkyňu sa stále nepodarilo nájsť.

V Čechách pokračuje pátranie po nezvestnej žene po silných búrkach
Foto: HZS Olomoucký kraj

Silné búrky, ktoré zasiahli Česko od nedele, majú svoje následky. Jeden muž z oblasti Šumvald pri búrkach v nedeľu večer zomrel a 74-ročná žena z Oskavy pri Šumperku je stále nezvestná.

Policajti po žene zatiaľ bezvýsledne pátrajú v okolí Oskavy už tretí deň. Do pátracej akcie bolo povolaných 30 policajtov, ktorí prečesávali rozvodnený potok v dĺžke 10 kilometrov. Voda z rieky Oskavy v priebehu včerajška klesla, čo uľahčilo policajtov pátranie, no ženu sa stále nepodarilo nájsť.

Voda v oblasti Oskavy a okolitých dedín v Olomouckom kraji narobila značné škody a hasiči majú taktiež plné ruky práce. Na mnohých miestach stále prebiehajú upratovacie práce v dôsledku silných záplav.

Jednotky hasičov ostávajú na mieste, kde vykonávajú predovšetkým odčerpávacie práce zo zatopených pivníc a pod. Zároveň do tejto oblasti mieri aj humanitárna pomoc pre občanov, ktorých búrky a povodne najviac zasiahli.

V Čechách panuje veľmi podobné počasie ako na Slovensku. Od nedele sa v krajine tvoria lokálne intenzívne búrky, ktoré spôsobujú bleskové povodne.

Daždivo u našich susedov bude aj v nasledujúcich dňoch. 

 

Najnovšie správy