V Česku dnes bude husto snežiť. Napadne okolo 10 cm

13.11.2019 o 07:13 - Ľubomír Franko
  • Článok

Vo vlhkom a studenom vzduchu sa dnes nad Česko dostane zvlnený studený front. Ten prinesie na mnohé miesta sneženie, ktoré môže spôsobiť problémy v doprave.

V Česku dnes bude husto snežiť. Napadne okolo 10 cm

Východnú časť Európy dnes rozdelí zvlnený studený front na dve polovice. Východnú časť, ktorá bude nadpriemerne teplá a západnú časť, ktorá bude teplotne podpriemerná. 

Okrem ochladenia prinesie front do Českej republiky aj husté sneženie, ktoré môže skomplikovať dopravu. 

Snežiť by malo už v ranných hodinách, spočiatku na Šumave, postupne sa rozsneží vo viacerých častiach Juhočeského kraju a na východe Plzeňského kraju.

Počas dňa sa sneženie presunie ďalej na sever a cez Českú vrchovinu sa do večera dostane na sever, do oblasti Orlických vrchov a Krkonoš.

Celkovo by malo napadnúť od 5 do 10 centimetrov nového snehu, lokálne to môže byť aj cez 15 cm.

Očakávaná snehová pokrývka zajtra o polnoci
Očakávaná snehová pokrývka zajtra o polnoci

Na naše územie sa sneženie zatiaľ nechystá. Medzi Českom a Slovenskom bude výrazný teplotný kontrast, naše územie sa bude nachádzať práve v tej teplejšej časti Európy.

Očakávané denné maximá teploty
Očakávané denné maximá teploty

Zatiaľ, čo denné maximá v Čecháh dosiahnu od -1 do +4 °C, na severe Moravy bude okolo +12 °C. Juh Moravy, Záhorie a okolie Bratislavy budú v teplotnom rozmedzí od +6 do +9 °C, zvyšok nášho územia sa bude pohybovať od +11 do +17 °C. 

November by mal byť na našom území aj naďalej teplotne nadpriemerný a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa do konca mesiaca malo sneženie vyskytnúť aj v nižších polohách. 

Najnovšie správy