V Česku je situácia na cestách zlá. To najhoršie by malo doraziť večer

07.02.2021 o 14:48 - Ľubomír Franko
  • Článok

Zlé počasie trápi aj susedné Česko. Od včerajšieho večera sa vo viacerých oblastiach vyskytuje sneženie a mrznúci dážď. Najhoršia situácia je na východe krajiny, v Zlínskom kraji sa najhoršia situácia očakáva večer.

V Česku je situácia na cestách zlá.  To najhoršie by malo doraziť večer
foto: Pribram.cz

Situáciu na cestách v Česku komplikuje od včerajšieho večera nepriaznivé počasie. Zatiaľčo sneženie trápilo najmä severné časti krajiny, v ostatných oblastiach sa vyskytoval mrznúci dážď, alebo sa zrážky nevyskytovali vôbec.

V skorých ranných hodinách sa teploty v Česku pohybovali na úrovni od -5 do +2 °C. Popoludní nie je situácia iná a teploty sú stále na väčšine územia záporné.

Už dopoludnia boli hlásené z viacerých miest komplikácie na cestách. V oblasti Příbramu havaroval na zľadovatelej ceste autobus, za ním na tom istom mieste havaroval aj odhŕňač.

Havarovaný autobus a sypač pri Příbrame, foto: pribram.cz
Havarovaný autobus a sypač pri Příbrame, foto: pribram.cz

Zľadovatelé cesty očakávajú v Česku najmä na cestách II. a III. triedy. Vodičom na východe krajiny meteorológovia neodporúčajú vychádzať na cesty.

Najhoršia situácia sa v Česku očakáva neskôr popoludní a večer, kedy by mal mrznúci dážď najmä na východe krajiny vytvoriť aj niekoľko centimetrov hrubú vrstvu ľadu.

Zlá situácia sa večer očakáva aj na Slovensku, najmä na východe.

Najnovšie správy