V Česku kolabuje doprava: Uzatvorili diaľnicu a nejdú ani vlaky

08.02.2021 o 06:53 - Veronika Salayová
  • Článok

Aktuálne je veľmi zla situácia aj v susednom Česku. Silný mrznúci dážď veľmi komplikuje dopravu a cesty sa na mnohých miestach premenili na klzisko. Polícia uzatvorila viaceré diaľničné úseky.

V Česku kolabuje doprava: Uzatvorili diaľnicu a nejdú ani vlaky
Foto: M. Blatný/Lovci bourek

Silný mrznúci dážď paralyzoval aj susedné Česko, pričom veľmi zlá situácia je na Morave.

Polícia uzatvára diaľnice, vlaky taktiež na mnohých úsekoch nejazdia a autobusy majú meškania.

Česká polícia informuje, že diaľnica D1 bola v noci uzavretá na viacerých miestach v noci. Uzatvorená je diaľnica D1 aj na 32. kilometri v smere na Ostravu a na 52. kilometri v smere do Prahy. Diaľnicu tu zablokoval kamión, ktorý uviazol v hustom snežení. 
 
Kolaps hrozí aj na D8. Uzávierky v noci boli aj v ďalších častiach diaľnice v kraji Vysočina. V okolí hlavného mesta sa tvoria kolóny kamiónov. 
 
V smere do Prahy boli na D1 problémy už v noci, a to aj na 75. kilometri a 101. kilometri a v opačnom smere na 93. kilometri. Diaľnici na týchto miestach upchali kamióny, ktoré zostali stáť na namrznutom povrchu vo všetkých pruhoch.
 
Na diaľnici v smere do Zlína havarovali dve osobné autá a následky nehody sa stále odstraňujú. V širšom okolí Brna sú niektoré cesty neprejazdné. 
 
Vzhľadom na kalamitu neodišli osobné vlaky medzi Prahou a Benesovom a ani v úseku Židlochovice - Hrušovany u Brna.
 
Problémy sú aj v blízkosti Pardubického kraja a Frýdlantu v Liberci.
Zdroj: dopravniinfo
Zdroj: dopravniinfo
 
Autobusové linky spájajúcej hlavné mesto s Kostelcom nad Černými lesy kvôli počasiu nepremávajú. Autobusy v Zlíne meškajú asi pol hodinu. Mnohé problémy však hlási verejná doprava aj ďalších mestách.
 
Stredné Čechy a okolie Prahy zasiahlo v noci husté sneženie. V Prahe napadlo už do 10 cm čerstvého snehu. 
Najnovšie správy