V Česku sa rapídne ochladzuje. Teploty klesli už o 12 °C

05.04.2021 o 21:41 - Ľubomír Franko
  • Článok

Výrazný studený front, ktorý počas noci prinesie ochladenie na Slovensko, sa v týchto chvíľach nachádza už na hraniciach s Českom. U našich západných susedov sa ochladilo už o 12 °C.

V Česku sa rapídne ochladzuje. Teploty klesli už o 12 °C

Strednou Európou v tejto chvíli postupuje výrazný studený front. Ten prináša ochladenie ale aj početné snehové zrážky, ktoré sa vyskytli už v mnohých krajinách. Front je veľmi dobre pozorovateľný aj na satelitných snímkach.

Front je jasne viditeľný na satelitných snímkach, foto: bourky.cz
Front je jasne viditeľný na satelitných snímkach, foto: bourky.cz

Okrem sneženia čaká naše územie výrazné ochladenie. To momentálne pozorujeme v Česku, kde je už na väčšine územia teplota okolo 0 °C.

Teplejšie je len na krajnom juhovýchode a východe územia, kde teplota dosahuje aj cez +10 °C. 

Teplotná mapa Česka, zdroj: in-pocasi.cz
Teplotná mapa Česka o 21:00, zdroj: in-pocasi.cz

Ochladenie je výrazné a miestami sa ochladilo už o viac ako 12 °C. Napríklad v Plzni bolo dnes popoludní maximum na úrovni +12,8 °C, o 20-tej tam bolo už len +0,6 °C. 

Do rána sa ochladí aj na našom území. Z terajších +7 až +14 °C klesnú teploty na celom území do ôsmej hodiny ráno na -6 až +2 °C.

Ochladenie by malo pretrvať minimálne do piatku. V sobotu by mal doraziť teplý front a s ním aj výrazné oteplenie, kedy by sa teploty mali dostať opäť na úroveň dlhodobého normálu.

Najnovšie správy