V Chorvátsku napadlo 25 cm. Na Balkáne husto sneží.

14.12.2018 o 12:40 - Peter Minárik
  • Článok

Rozsiahla oblasť nízkeho tlaku, ktorá už počas zajtrajšieho dňa ovplyvní počasie aj na našom území aktuálne ovplyvňuje počasie na Balkáne, kde prší a vo vyšších polohách aj husto sneží.

V Chorvátsku napadlo 25 cm. Na Balkáne husto sneží.

V Oblasti Balkánu dnes už počasie naplno ovplyvňuje rozsiahla tlaková níž, ktorá prináša poriadne zimné počasie.

V týchto chvíľach pomerne husto sneží na východe Slovinska, v Srbsku, v Čiernej Hore, v Chorvátsku a vo väčšine Bosny a Hercegoviny.

V bosnianskom meste Banja Luka sa dnes ráno zobudilo do poriadne zasneženého rána.

Problémy v Chorvátsku

Zima zasiahla aj obľúbené Chorvátsko. V okolí Splitu, Zadaru, či Dubrovníka prší pri teplotách okolo +7 až +12 °C, ale vo vnútrozemí už husto sneží.

Sneženie komplikuje dopravu na hlavnej diaľničnej tepne Chorvátska. Doprava na diaľnici A1 medzi Záhrebom a Splitom je výrazne obmedzená. 

Najhoršia situácia je v oblasti tunela Svieti Rok, kde je rýchlosť znížená na 40 km/h a jazdu majú povolené len osobné autá. Diaľnica je pod snehom.

 

Sneženie komplikuje dopravu aj na diaľnici A6 medzi Záhrebom a Rijekov. V úseku medzi Bosiljevom a Kikovicou je zakázaná nákladná doprava.

 

Podľa chorvátskych meteorológov napadlo v oblasti Svieti Roku 25 cm, v oblasti Gospiča 21 cm. Plitvické jazerá hlásia 19 cm, Slunj 16 cm a v Karlovaci majú 3 cm.

Najnovšie správy