V Chorvátsku napadlo 25 cm. Na Balkáne husto sneží.

Článok

Rozsiahla oblasť nízkeho tlaku, ktorá už počas zajtrajšieho dňa ovplyvní počasie aj na našom území aktuálne ovplyvňuje počasie na Balkáne, kde prší a vo vyšších polohách aj husto sneží.

V Chorvátsku napadlo 25 cm. Na Balkáne husto sneží.

V Oblasti Balkánu dnes už počasie naplno ovplyvňuje rozsiahla tlaková níž, ktorá prináša poriadne zimné počasie.

V týchto chvíľach pomerne husto sneží na východe Slovinska, v Srbsku, v Čiernej Hore, v Chorvátsku a vo väčšine Bosny a Hercegoviny.

V bosnianskom meste Banja Luka sa dnes ráno zobudilo do poriadne zasneženého rána.

Problémy v Chorvátsku

Zima zasiahla aj obľúbené Chorvátsko. V okolí Splitu, Zadaru, či Dubrovníka prší pri teplotách okolo +7 až +12 °C, ale vo vnútrozemí už husto sneží.

Sneženie komplikuje dopravu na hlavnej diaľničnej tepne Chorvátska. Doprava na diaľnici A1 medzi Záhrebom a Splitom je výrazne obmedzená. 

Najhoršia situácia je v oblasti tunela Svieti Rok, kde je rýchlosť znížená na 40 km/h a jazdu majú povolené len osobné autá. Diaľnica je pod snehom.

 

Sneženie komplikuje dopravu aj na diaľnici A6 medzi Záhrebom a Rijekov. V úseku medzi Bosiljevom a Kikovicou je zakázaná nákladná doprava.

 

Podľa chorvátskych meteorológov napadlo v oblasti Svieti Roku 25 cm, v oblasti Gospiča 21 cm. Plitvické jazerá hlásia 19 cm, Slunj 16 cm a v Karlovaci majú 3 cm.