V Európe je veľmi teplo. V Spojených štátoch opäť bojujú so snehom

- P.M.
Článok
Na východné pobrežie Spojených štátov sa opäť vrátilo zimné počasie. Mestá pokryl sneh a ľad. V niektorých oblastiach napadlo až 30 cm snehu.
V Európe prevláda aktuálne pomerne príjemné počasie, ktoré má od zimy veľmi ďaleko. V Európe a najmä v údoliach na severnej strane Álp sa prejavuje fénový efekt, ktorý na juhu Rakúska a Nemecka dvíha teploty až nad +20°C. Výnimočne teplo je však aj v Taliansku. V Bolzane sa ortuť teplomera vyšplhala až na +28,4°C, čím bol prekonaný historický rekord.
Teplé počasie bude v Európe prevládať aj v druhej polovici tohto týždňa, kedy sa teploty nad +20°C dostanú aj na našom území. Opačné problémy však majú v Spojených štátoch. Severovýchodné štáty zasiahla ďalšia vlna zimného počasia.

USA trápi ďalšia snehová búrka                         
Snehová búrka Wiley priniesla do viacerých regiónov výdatné snehové zrážky. Niekde sa vyskytol aj mrznúci dážď, ktorý poriadne skomplikoval dopravu. V severnej časti štátu Virgínia napadlo až cez 30 cm čerstvého snehu. Husté sneženie zasiahlo taktiež Washington, kde sa výška nového snehu blíži k 20 cm.
Vo Washingtone len v priebehu včerajšieho dňa napadlo okolo 10 cm, čím  bol prekonaný historický rekord z roku 1884. V dôsledku výdatného sneženia uzavreli úrady a školy. Sneženie do značnej mieri obmedzilo aj dopravu na letiskách, ktoré museli zrušiť stovky letov.
Tradičné ,,zelené,, oslavy svätého Patrika sa v Spojených štátoch tento rok na viacerých miestach odohrávajú skôr v znamení bielej.

Počasie v USA spôsobuje množstvo nehôd
Úrady a polícia evidujú v dôsledku nepriaznivého počasia na cestách množstvo nehôd. Najvážnejšia nehoda sa stala na diaľnici približne 50 km južne od Washingtonu. Medzimestský autobus s 58 ľuďmi, v dôsledku nepriaznivého počasia vyšiel z cesty a prevrátil sa. Najmenej štyria ľudia utrpeli ťažké zranenia. V štáte Virgínia napočítali policajti až 359 dopravných nehôd, ktoré zapríčinilo počasie.
Nepriaznivé počasie by v Spojených štátoch malo pretrvávať aj nasledujúce dni.