V kanadskej provincii Saskatchewan potvrdili za jeden deň až 3 tornáda

08.07.2020 o 06:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Silné búrky sa v sobotu popoludní prehnali juhom kanadskej provincie Saskatchewan. Sprevádzané boli veľkým množstvom bleskov, krúpami a dokonca zaznamenali aj tri tornáda.

V kanadskej provincii Saskatchewan potvrdili za jeden deň až 3 tornáda
Jedno z tornád zachytených počas víkendu v kanadskej provincii Saskatchewan, Foto: Twitter.com/Justin Bouvier

Saskatchewan je jedna z desiatich kanadských provincií. Žije v nej 1,174 miliónov obyvateľov. Uplynulú sobotu sa práve touto oblasťou prehnali búrky, pri ktorých sa sformovalo tornádo až v troch oblastiach.

Prvé sa vyskytlo o 16:30 h miestneho času v blízkosti mesta Glenbain, ktoré leží na juhu provincie. Podľa informácií od vládnej agentúry Environment Canada však nespôsobilo žiadne škody.

Tornádo s poradovým číslom 2 zostúpilo po zhruba desiatich minútach od toho prvého len 21 km od mesta Glenbain, konkrétne medzi Kincaidom a Woodrowom. Tam už spôsobilo aj škody, keď malo poškodiť niekoľko domov a jednu z miestnych fariem.

Posledné tornádo sa sformovalo v blízkosti oblasti Assiniboie o 18:23 h miestneho času a rovnako ako v prvom prípade nenapáchalo žiadne škody.

Miestni obyvatelia takmer okamžite zaplavili sociálne siete svojimi fotografiami tornád či krúp. Ich výber si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Najnovšie správy