V Maďarsku už snežilo. Na západe očakávajú aj 10 cm snehu

09.12.2020 o 18:55 - Maďarsko - Veronika Salayová
  • Článok

U našich južných susedov dnes okolo poludnia snežilo v blízkosti hraníc s Rakúskom. Do zajtra očakávajú, že im napadne do 10 cm čerstvého snehu. 

V Maďarsku už snežilo. Na západe očakávajú aj 10 cm snehu
Foto: Metkép

Snehové zrážky dnes dorazili aj do Maďarska, kde v západnej oblasti pri rakúskych hraniciach v predobedňajších hodinách snežilo. Z juhu dorazila do krajiny jadranská tlaková níž, ktorá so sebou priniesla zrážky a sneh. 

Maďarsko sa tak dočkalo prvého sneženia na západe krajiny. Aktuálne tam už nesneží, ale počas noci by lokálne mohlo snežiť aj výdatnejšie.

Dnes nasnežilo prvých pár centimetrov v oblasti okolo mesta Szentgotthárdu, ktoré sa nachádza na krajnom západe krajiny. V tejto oblasti sa očakáva, že v priebehu noci a zajtrajška napadne do 10 cm čerstvého snehu. 

Zdroj: Idókép
Zdroj: Idókép

Najviac snehovej pokrývky sa očakáva v okolí Kendig pri západných hraniciach, ale nie je vylúčené, že nasneží aj na severe Maďarska v pohorí Matra a Bükk. 

Sneženie s príchodom studeného frontu dorazí aj na Slovensko, pričom nasnežiť by malo predovšetkým na horách, prípadne na severe aj v nižších polohách. V ostatných lokalitách očakávame dážď, prípadne dážď so snehom.

Počas noci a rána by mali byť naši vodiči ostražití. Bude sa totiž vytvárať nebezpečná poľadovica na cestách. 

Najnovšie správy