V nedeľu čaká Slovensko ďalšie sneženie a bude chladno

20.03.2021 o 17:06 - Peter Minárik
  • Článok

Čaká nás ďalšia vlna sneženia. Tá príde po slnečnej sobote. Slnečné lúče prechodne ohriali atmosféru, no druhá polovica víkendu bude v znamení horšieho počasia.

V nedeľu čaká Slovensko ďalšie sneženie a bude chladno

Máme za sebou na viacerých miestach slnečnú, no chladnú sobotu. Do našej oblasti sa prechodne rozšíril výbežok vyššieho tlaku vzduchu, vďaka čomu sa vyčasilo. Nachádzali sme sa však v studenom vzduchu a tak boli aj teploty pomerne nízke.

Počasie sa však na Slovensku zmení. Do našej oblasti totiž mieri oklúzny front, ktorý prinesie oblačnú a zasneženú nedeľu.

Bude veľmi chladno

Synoptická situácia sa na našom území naďalej nemení. Stále sa nachádzame v chladnom vzduchu, ktorý sa do našej oblasti dostáva medzi tlakovou výšou, ktorej stred sa nachádza nad východným Atlantikom a tlakovou nížou so stredom nad východnou Európou.

Príliv tohto studeného vzduchu sa zastaví počas nedele, kedy cez naše územie postúpi oklúzny front, ktorý sa postará o vlnu sneženia.

Snežiť bude najmä na severozápade

Oklúzny front začne počasie na Slovensku ovplyvňovať v nedeľu okolo poludnia. Postupne sa predovšetkým na severe a v severozápadných okresoch Slovenska rozsneží.

Sneženie by sa malo vyskytovať aj v takých oblastiach ako je Považie, Záhorie, či oblasť Bratislavy.

Postupne by sa sneženie v priebehu noci z nedele na pondelok malo presúvať nad severné a východné Slovensko.

Treba však poznamenať, že sneženie nebude rozhodne výdatné. Neočakávajú sa nejaké výraznejšie komplikácie. Sneženie by totiž malo na naše územie priniesť od poprašku do 3 cm. V ktorých oblastiach a koľko nasneží nájdete na mape pod článkom.

Najnovšie správy