V Nemecku už vyčíňa Júlia. Padajú stromy a vietor spôsobuje škody

23.02.2020 o 14:44 - Veronika Andrejková
  • Článok

Hlboká tlaková níž, ktorá dostala meno Júlia už zmieta Nemeckom. Dopoludnia už vietor dosiahol rýchlosť 100 km/h a začal spôsobovať škody.

V Nemecku už vyčíňa Júlia. Padajú stromy a vietor spôsobuje škody
foto: Feuerwehr Köln

V týchto dňoch sa tam koná najväčší nemecký karneval, Cologne Carnival, ktorého konanie vietor skomplikoval. V oblasti Stammheimer Ring predpoludním spadol strom na karnevalový voz, ktorý tadiaľ prechádzal. Našťastie vo vozidle bol len šofér.

Kolínske riadiace stredisko dostalo o 10:40 hlásenie, že na Rýne sa nachádza menšia loď, ktorá kvôli silnému vetru prestala byť ovládateľná. Posádka sa len bezradne nechala unášať. 

Osobu uviaznutú v loďke sa podarilo bezpečne dopraviť na breh, ošetriť ľahké zranenia a podchladenie. Záchranári zaistili neskôr aj čln a priviedli ho na breh.

Neďaleko Gürzenich sa zrútilo 20 m dlhé a 8 m vysoké lešenie na cestu, na ktorej bolo odstavené výdajné vozidlo. Našťastie v tom čase bolo mimo prevádzky.

V ďalších oblastiach odstraňovali popadané konáre, stromy a rôzne menšie časti oplotenia. Hasiči v Kolíne dnes zasahovali už vyše 30-krát.

Vlakové spojenie medzi Düsseldorfom a Duisburgom je prerušené. Zrušené sú aj niektoré vlaky, ďalšie majú veľké meškania.

Najnovšie správy