V noci dorazia na Slovensko búrky. Prinesú prívalové lejaky

25.09.2020 o 21:33 - Ľubomír Franko
  • Článok

Hlboká tlaková níž prinesie počas noci na územie Slovenska početné búrky. Tie budú sprevádzané prívalovými lejakmi, pri ktorých môžu napršať desiatky milimetrov.

V noci dorazia na Slovensko búrky. Prinesú prívalové lejaky

V oblasti severného Talianska sa v piatok večer nachádza hlboká tlaková níž. Tá sa bude počas noci na sobotu presúvať ďalej nad severovýchod a neskôr na sever. Svojim pohybom priamo ovplyvní počasie aj na území Slovenska.

Už počas noci očakávame na celom území Slovenska početné búrky. Tie sa budú následne transformovať do trvalejších, no intenzívnych zrážok. Niet preto divu, že predpovedné modely očakávajú do soboty večera desiatky milimetrov zrážok.

Pohyb zrážok môžeš sledovať aj na našom iRadare.

Úhrny zrážok do zajtrajšieho večera sa budú pohybovať od 20 do 60 milimetrov, miestami aj viac. Najviac zrážok sa očakáva na západe Slovenska a v hornatých oblastiach stredného Slovenska. V týchto lokalitách môže napršať od 40 do 80 mm.

Očakávaný úhrn zrážok od piatku 21:00 do soboty 21:00
Očakávaný úhrn zrážok od piatku 21:00 do soboty 21:00

Najvýraznejšie úhrny zrážok sa očakávajú na južných návetriach hôr stredného Slovenska.

Počas soboty budú zrážky postupne ustávať. Už dopoludnia by mala byť väčšina územia bez dažďa. Pršať bude počas dňa najmä na východe Slovenska, aj tam však popoludní zrážky ustanú.

Najnovšie správy