V noci dorazia výdatnejšie zrážky. Víkend bude upršaný

08.11.2019 o 19:14 - Bratislava - Ľubomír Franko
  • Článok

Počas noci dorazí na naše územie zvlnený studený front. Na mnohých miestach sa rozprší, výdatné zrážky očakávame zajtra na viacerých miestach. 

V noci dorazia výdatnejšie zrážky. Víkend bude upršaný

Počas nočných hodín začne nad územie Slovenska od západu postupovať studený front spojený s tlakovou nížou so strednom nad česko-poľskom pohraničí. Front sa bude nad našim územím vlniť.

Už v prvej polovici noci by mala nad západnú polovicu Slovenska od juhu doraziť oblačnosť spojená s frontom. Postupne sa na viacerých miestach rozprší, pričom zrážky budú aj výdatné. 

Presné rozpoloženie zrážok pri zvlnených frontoch býva veľmi obtiažne predpovedať. Často sa stáva, že hlavné zrážkové pole môže byť posunuté aj niekoľko desiatok kilometrov východným či západným smerom. 

V dopoludňajších hodinách sa rozprší v západnej polovici Slovenska. Zrážky budú aj intenzívne, pretrvávať by mali až do večerných hodín, popoludní budú od juhu ustávať.

Očakávané zrážky do zajtrajšieho obeda
Očakávané zrážky do zajtrajšieho obeda

Počas večerných hodín sa zrážkové pásmo presunie ďalej na východ, kde by malo pršať najmä večer a počas noci na nedeľu.

V nedeľu dopoludnia dorazí na naše územie ďalšie výrazné pásmo zrážok, ktoré by malo zasiahnuť východnú polovicu územia. Západ by mal byť počas druhej polovice víkendu polooblačný.

Očakávaný úhrn zrážok do nedele večera
Očakávaný úhrn zrážok do nedele večera
Najnovšie správy