V noci na Slovensku padali stromy a sneh zasypal cesty

29.12.2020 o 07:00 - Veronika Andrejková
  • Článok

Dnešné ráno je na Slovensku poriadne bláznivé. Silný vietor láme stromy, niektoré cesty sú neprejazdné.

V noci na Slovensku padali stromy a sneh zasypal cesty
Horský priechod Šturec, foto: Lucka Hederová/Dpravný servis Turiec

Počasie sa počas noci a nadránom poriadne vyzúrilo. Silný vietor lámal stromy a zrážky spôsobili neprejazdnosť niektorých ciest.

Popadané stromy na ceste sú na niekoľkých úsekoch na celom území Slovenska. Za Hontianskymi Nemcami smerom do Prenčova, medzi Zubercom a Zverovkou je kvôli nim úplne uzatvorená cesta. 

Stromy na ceste sú aj na východe pri Strážskom a za Perínom-Chynom a takmer v celom blízkom okolí Košíc. Vietor miestami v nárazoch dosahuje rýchlosť aj 30 m/s.

Okrem vetra komplikuje dopravu aj sneženie a dážď. Horské priechody na strednom Slovensku sú pre nákladnú dopravu úplne uzavreté.

Neupravené cesty a čerstvý sneh spôsobil, že na Makove sa šmýkajú kamióny. Miestami napadlo na severe počas noci nových asi 30 cm snehu.

Južnejšie sú zrážky prevažne dažďové, ale výdatné. Dokonca sa niektoré korytá menších riek vylievajú aj na cestu. Konkrétne vo Vtáčkovciach a za Slanským Novým Mestom.

Aktuálnu situáciu si môžete pozrieť na našom radare. Počasie a hlavne vietor by sa mali postupne upokojiť, avšak hlavne dopoludnia buďte na cestách veľmi opatrní.

Najnovšie správy