V noci napadne aj 10 cm čerstvého snehu. Sneh napadne v týchto oblastiach

11.03.2021 o 17:10 - Peter Minárik
  • Článok

Naše územie čakajú zrážky, ktoré počas najbližších hodín potrápia predovšetkým vyššie položené oblasti Slovenska, kde by mohlo napadnúť aj niekoľko centimetrov čerstvého snehu.

V noci napadne aj 10 cm čerstvého snehu. Sneh napadne v týchto oblastiach

Cez strednú Európu začína postupovať frontálny systém, ktorý už aktuálne ovplyvňuje počasie v mnohých oblastiach Európy. 

Zrážky sa vyskytujú aj na našom území, pričom ide prevažne o zrážky kvapalné. Sneženie sa vyskytuje len vo vyšších polohách, čo sa s príchodom večera mierne zmení.

Snežiť bude do rána

Postupujúci front by mal po 23:00 od severozápadu priniesť výraznejšie zrážkové úhrny. Zrážky sa očakávajú na celom Slovensku, ale najintenzívnejšie by mali byť na strednom a východnom Slovensku.

Okrem zrážok nás čaká aj silnejšie vietor. Postupujúce zrážky by mali začať slabnúť na našom území až v priebehu ranných hodín.

Napadne čerstvý sneh

V priebehu noci by v niektorých oblastiach nášho územia mal napadnúť čerstvý sneh. Očakáva sa, že sa tak stane predovšetkým na strednom a východnom Slovensku.

Hranica sneženia by mala na strednom Slovensku ležať na úrovni zhruba 500 až 600 m n.m., zatiaľ čo na východe by mohlo snežiť aj nižšie a to už od 400 m n.m. Očakáva sa, že sa snehové vločky môžu objaviť aj v nižších polohách, ale snehová pokrývka sa bude vytvárať predovšetkým nad touto výškou.

Do rána by malo byť v niektorých oblastiach bielo. Snehová nádielka zasiahne predovšetkým Tatry a oblasť Malej a Veľkej Fatry. Tu by mohlo napadnúť aj cez 10 cm nového snehu. Snehová nádielka čaká aj krajný východ, kde taktiež môže napadnúť aj cez 10 cm čerstvého snehu.

Zajtra ráno tak vo vyššie položených oblastiach stredného a východného Slovenska rátajte s komplikáciami. V ktorých oblastiach napadne sneh si môžete pozrieť na mape nižšie.

Najnovšie správy