V noci pôjdu teploty pod -20 °C. Na pocit k -30 °C

11.02.2021 o 19:36 - Peter Minárik
  • Článok

Chladný vzduch sa už naplno prejavuje na našom území. Už dnes sme na mnohých miestach zaznamenali celodenný mráz a nasledujúcu noc pôjdu teploty ešte výrazne nadol.

V noci pôjdu teploty pod -20 °C. Na pocit k -30 °C

Naše územie sužuje veľmi mrazivé počasie v dôsledku zatekania veľmi studeného, pôvodom arktického vzduchu od severu. Tento vzduch sa prejaví počas nadchádzajúcej noci, kedy teploty môžu klesať až pod hranicu -20 °C.

Nasledujúcu noc bude na našom území prevládať premenlivá oblačnosť. Najmä na juhu sa môže aj vyjasniť, čo prispeje poklesu teplôt.

Na severe územia by malo byť viac oblačnosti a vyskytovať sa môžu aj snehové prehánky, no to nezabráni taktiež výraznému poklesu teplôt.

Počas nasledujúcej noci budú na západnom Slovensku klesať teploty na -8 až -14 °C, no oveľa chladnejšie bude na strednom a východnom Slovensku. Teploty tu poklesnú na -10 až -20 °C a v dolinách a v kotlinách až do -23 °C.

Mimoriadne nízke teploty bude zvýrazňovať silný vietor. Ten bude fúkať aj naďalej pričom bude pocitovú teplotu znižovať na -15 až -20 °C, ale na severe a východe k -30 °C.

pocitová teplota počas nadchádzajúceho rána
pocitová teplota počas nadchádzajúceho rána

 

Najnovšie správy