V noci posúvame čas. V nedeľu sa prudko ochladí

27.03.2021 o 18:49 - Peter Minárik
  • Článok

Dnešná noc prinesie dve významné zmeny. Pospíme si o hodinu kratšie a v priebehu noci sa výraznejšie ochladí. Zajtrajší deň bude výrazne horší ako sobota.

V noci posúvame čas. V nedeľu sa prudko ochladí
foto: SSE

V noci nás čaká zmena, ktorá v nedeľu ovplyvní naše aktivity. Okrem posunutia času nás čaká aj zmena počasia o ktorú sa postará práve postupujúci studený front.

Tento studený front dnes priniesol zosilnenie vetra a slabšie zrážky, no aj ukončenie pomerne teplého počasia, pri ktorom sa teploty dostávali až na úroveň +20 °C.

Čas posúvame dopredu

O 2:00 si nezabudnite ručičky na vašich hodinkách posunúť o jednu hodinu vopred. Nasledujúca noc tak bude kratšia.

Táto zmena sa v nasledujúcich dňoch prejaví na čoraz dlhších dňoch. Ráno síce bude tma o čosi dlhšie, ale zato večer nás čaká dlhšie svetlo a to až do zhruba 20:00.

Všetko naznačuje tomu, že zmena času nás čaká aj nasledujúce obdobie. Na úrovni Európskej únie sa zatiaľ nedohodlo na zrušení času. Túto agendu odložila prebiehajúca pandémia koronavírusu a tak si hodiny ešte nejaký ten rok budeme musieť posúvať.

Zmení sa aj počasie

Počas noci sa však zmení aj charakter počasia. Cez naše územie totiž dnes postupoval studený front. Ten priniesol slabšie zrážky, no vplyv na počasie bude mať aj počas dnešného dňa.

Za týmto studeným frontom k nám totiž preniká chladnejší vzduch, ktorého vplyv pocítime už počas zajtrajšieho dňa.

Maximálne teploty budú v porovnaní s dnešnými teplotami o 7 až 9 °C nižšie. Chladnejší, morský vzduch od severozápadu prinesie nedeľňajšie maximá len na úrovni +7 až +14 °C.

Nedeľa síce bude chladná, ale netreba zúfať. Už od pondelka sa začne opäť otepľovať a teploty v priebehu nasledujúceho týždňa budú opäť prekonávať hranicu +20 °C.

Najnovšie správy