V noci sa opäť rozprší a počasie sa zhorší

02.01.2021 o 18:48 - Peter Minárik
  • Článok

V nadchádzajúcich hodinách sa na našom území opäť chystá zmena. Počasie začne ovplyvňovať okluzný front, ktorý prinesie zhoršenie počasia a aj zrážky.

V noci sa opäť rozprší a počasie sa zhorší

Na našom území zavládlo prevažne stabilné počasie aj keď o slnečnom počasí moc hovoriť nemôžeme. Po zadnej strane tlakovej výše so stredom nad Balkánom k nám prúdi teplejší vzduch od juhu.

V dôsledku toho prevláda na našom území prevažne oblačné až zamračené počasie s minimom zrážok. Predovšetkým na horách sme v piatok, ale miestami aj dnes pozorovali slnečné počasie.

Príjemné počasie však nateraz končí a už v nasledujúcich hodinách sa počasie na našom území zhorší.

Postará sa o to tlaková níž, ktorá sa v týchto chvíľach nachádza v oblasti Jadranu. S ňou spojený oklúzny front dorazí od juhu už o pár hodín a začne ovplyvňovať počasie na našom území.

Zrážky sa nad naše územie nasunú už túto noc od juhozápadu. Prvé zrážky by mali doraziť ešte pred polnocou do oblasti krajného juhozápadu a do oblasti nášho hlavného mesta.

V priebehu zajtrajšieho rána a dopoludnia sa postupne zrážky rozšíria zo západného nad stredné a postupne aj nad východné Slovensko. Zrážky by sa mali vyskytovať až do pondelka.

Na našom území pôjde predovšetkým o kvapalné zrážky. Snehové zrážky sa očakávajú od nadmorskej výšky zhruba 1000 metrov nad morom.

Už o pár hodín sa tak počasie na našom území opäť zhorší, ale veľa zrážok zatiaľ neprinesie. Zrážky sa však očakávajú aj v nasledujúcich dňoch.

Najnovšie správy