V okruhu Slovenska sú silné búrky. K nám príde dážď

27.04.2019 o 19:38 - P.M.
Článok

V okruhu Slovenska sa stále vyskytujú výrazné búrky. Tie sa však nášmu územiu takmer vyhýbajú. Aktuálne však nad naše územie mieri zrážkové pole.

V okruhu Slovenska sú silné búrky. K nám príde dážď

V okolí nášho územia sa počas celého dnešného dňa vyskytujú pomerne intenzívne búrky, pričom naše územie zasiahol len zlomok z nich.

Skoro ráno sa búrky vyskytli v oblasti Čiernej nad Tisou. Počas popoludnia zopár bleskov udrelo v oblasti Vysokých Tatier a tým sa dnešná blesková aktivita na našom území skončila.

Početné búrky sa však vyskytovali a ešte stále sa vyskytujú ako západne od nás, tak aj smerom na sever, východ, či juh. Detekcia bleskov zaznamenala zatiaľ počas dnešného dňa nad Európou 100 000 bleskových úderov a ako môžete vidieť blesky sú rozosiaté v okolí Slovenska.

dnešné zaznamenané blesky, zdroj: blesky.bourky.czBúrky sa na našom území vyskytnú len veľmi ojedinele. Čo sa však určite vyskytne je dážď, ktorého intenzita v nasledujúcich minútach na východnom Slovensku narastie.

Od juhu sa tu totiž blíži rozsiahle zrážkové pole z Rumunska a z Maďarska.

Na východe sa tak postupne rozprší a s premenlivou intenzitou zrážok bude pršať až do pondelka. Na zvyšku územia sa zrážky zatiaľ očakávajú len ojedinele.

Najnovšie správy