ANIMÁCIA: V piatok dorazí studený front. Ochladí sa aj o 10 °C

19.06.2018 o 14:50 - Ľ.F.
Článok

Trápia vás tropické horúčavy ? Už čoskoro nás čaká výrazné ochladenie, teploty klesnú aj o 10 °C. Prinesie ho studený front v závere pracovného týždňa. 

ANIMÁCIA: V piatok dorazí studený front. Ochladí sa aj o 10 °C

Zatiaľčo počas dnešného dňa začíname pociťovať tropický vzduch, vonku sa už chystá ochladenie. Od dnes až do štvrtku očakávame na Slovensku tropické teploty, ktoré budú prekračovať +30 °C.

Maximálne denné teploty sa budú do štvrtku (vrátane) pohybovať v rozmedzí +25 do +33 °C. Vo štvrtok vo večerných hodinách k nám v brázde nízkeho tlaku vzduchu, spojenej s tlakovou nížou so stredom nad Škandináviou, dorazí od severozápadu výrazný studený front. Ten prinesie výrazné ochladenie na celé územie Slovenska.

V piatok očakávame denné maximá približne o 10 až 13 °C nižšie ako vo štvrtok. Maximálne denné teploty by počas piatku mali dosiahnuť len +15 až +22 °C a ani v najteplejších lokalitách sa nepriblížia k letným hodnotám. 

Front by mal priniesť aj búrky

Výrazný studený front by mal priniesť aj intenzívne búrky. Tie sa budú tvoriť priamo na fronte a doraziť by mali od severozápadu vo štvrtok počas večerných hodín. Búrky by mali pretrvať aj počas noci na piatok, kedy sa budú presúvať nad východné Slovensko. Miestami môžu byť aj intenzívne a priniesť silný nárazový vietor či krupobitie.