V piatok sa vráti zima. Sneženie dorazí najmä do týchto oblastí

02.03.2021 o 19:17 - Peter Minárik

Na naše územie mieri ochladenie, ktoré do našej oblasti prinavráti mrazy a v niektorých okresoch nášho územia napadne aj čerstvý sneh.

V piatok sa vráti zima. Sneženie dorazí najmä do týchto oblastí

Naše územie čaká ochladenie, ktoré zasiahne celé Slovensko. V niektorých okresoch nášho územia nás čaká sneženie, no na celé územie sa vrátia mrazy.

Do piatka sa však počasie výraznejšie nezmení. Počasie bude pod vplyvom tlakovej výše a v rámci nej bude do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch od juhu, vďaka čomu budú teploty dosahovať mimoriadne vysoké teploty.

Príliv teplého vzduchu by na našom území mal vrcholiť vo štvrtok, kedy teploty na našom území vystúpia na +12 až +17 °C, čo sú mimoriadne nadpriemerné teploty.

Ochladí sa v piatok

Zásadná zmena počasia sa očakáva v piatok, kedy počasie bude pod vplyvom studeného frontu. Súčasne k nám začne prenikať chladnejší vzduch od severu po okraji tlakovej výše, ktorej stred sa nachádza nad Britskými ostrovmi.

Teploty by sa na našom území mali prepadnúť zhruba o 10 °C. Cez víkend by sa denné teploty mali pohybovať v rozmedzí +2 až +9 °C a nočné teploty budú klesať na -3 až -9 °C, v dolinách a v kotlinách poklesnú teploty na -9 až -15 °C.

Studený front tak prinesie zrážky a spolu s ochladením bude hranica sneženia klesať. V piatok sa na našom území očakáva dážď, ale v niektorých oblastiach Slovenska sa očakáva aj sneženie.

So snežením treba počítať predovšetkým na severe a východe nášho územia, kde by mohlo pripadnúť niekoľko centimetrov nového snehu. Mapu v ktorých okresoch by mal napadnúť sneh nájdete pod článkom.

Záver pracovného týždňa tak na naše územie prinesie výrazné ochladenie a spolu s tým sa pripomenie aj sneh. Pôjde o prvé sneženie v období meteorologickej jari.