V Poľsku zakázali chodiť do lesa. Zhromažďovali sa tam ľudia

24.03.2020 o 14:55 - Poľsko - Veronika Salayová
  • Článok

Poľský inšpektorát zakázal občanom vstup do lesa v niektorých oblastiach. Dôvodom bol enormný nárast návštevnosti daných lesných lokalít. 

V Poľsku zakázali chodiť do lesa. Zhromažďovali sa tam ľudia
Foto: unsplash

Poliaci v týchto dňoch kvôli šíreniu koronavírusu často volili pobyt v prírode, no zrazu v obľúbených prírodných lokalitách bolo viac ľudí ako v uliciach.

Poľský inšpektorát od víkendu zakázal pobyt v lesoch v niektorých navštevovaných oblastiach. Zákaz sa týka štátnych lesov v oblasti Krzeszowice, Niepołomice, Limanowa. Piwniczna a Dębica. 

Pri takej hrozbe, akú máme dnes, je uzavretie lesných chodníkov pre turistov veľmi opodstatnené, najmä na miestach, kde sa zhromažďuje veľa ľudí, opisuje dôvody Jan Kosiorowski, riaditeľ štátnych lesov v Krakove.

Prechádzka na čerstvom vzduchu je, samozrejme, povolená, avšak na niektorých lesných cestách v okolí Krakova sa počas posledných dní vyskytlo veľké množstvo ľudí.

V lesoch boli viacpočetné výletné skupiny a celé rodiny. Ak sa na týchto prechádzkach stretne veľa ľudí, môže to znásobiť problém a rozšíriť nákazu koronavírusom, uviedol riaditeľ.

Zákaz navštevovať tieto lokality bude platiť zatiaľ do konca mesiaca. 

Najnovšie správy