V pondelok dorazí ďalšia vlna búrok. Môžu byť aj intenzívne

04.10.2020 o 14:52 - Ľubomír Franko
  • Článok

V noci zo soboty na nedeľu priniesol studený front na územie Slovenska intenzívne búrky. Tie sa môžu vyskytnúť opäť v pondelok. Zasiahnuť môžu viaceré miesta. 

V pondelok dorazí ďalšia vlna búrok. Môžu byť aj intenzívne

Po relatívne kľudnom a nadpriemerne teplom septembri, začal október búrlivým počasím. Zo soboty na nedeľu sa Slovenskom prehnal výrazný studený front, ktorý priniesol intenzívne búrky.

Búrky bol isprevádzané tisíckami bleskov, no prinášali aj prívalové zrážky či silnejší nárazový vietor. Do rána boli hlásené aj popadané stromy a rieky dosiahli 3. stupeň povodňovej aktivity.

Tieto búrky ale neboli posledné. Ďalšie očakávame už zajtra, v pondelok. Cez územie Slovenska bude prechádzať ďalší studený front, ktorý by mal priniesť ďalšie početné búrky.

Búrky sa očakávajú najmä v týchto oblastiach, zdroj: Meteologix
Búrky sa očakávajú najmä v týchto oblastiach, zdroj: Meteologix

Už od rána bude na Slovensku oblačnosť veľká. V pásme zrážok by mali búrky vznikať najmä na juhu východného Slovenska a v oblasti stredného Slovenska.

Búrky môžu byť lokálne aj intenzívne, sprevádzané najmä silnejším vetrom. Vyskytovať by sa mali od poludnia až do večerných hodín, následne budú slabnúť.

Bližšie info prinesieme v ďalších článkoch, po zverejnení nových behov meteorologických modelov. 

Najnovšie správy