V Snine vyhlásili 2. SPA. Nad ránom prišla druhá vlna zrážok

20.06.2020 o 06:17 - Veronika Andrejková
  • Článok

V oblasti Horného Zemplína včera vyčíňali búrky a záplavy. Hasiči pomáhali miestnym celú noc. Mesto Snina vyhlásilo 2. SPA.

V Snine vyhlásili 2. SPA. Nad ránom prišla druhá vlna zrážok
foto: Mesto Snina/fb

Po 22. hodine vyhlásila primátorka Sniny, Daniela Galandová, 2. stupeň povodňovej aktivity na toku Pčolinka. V meste bol zriadený krízový štáb. 

Profesionálni aj dobrovoľní hasiči z Belej, Dlhého, Stakčína a ďalší dobrovoľníci z radov občanov pomáhali celú noc. Ako uviedla primátorka na svojom Facebooku: "Hasiči zasahujú na viacerých miestach v sninskom regióne, patrí im vďaka a rovnako aj dobrovoľníkom, ktorí nezištne pomáhajú svojou technikou odstraňovať naplavené brvná stromov aby bol prietok vody bez prekážok."

Voda zanechala po sebe v obci Pichne, Zubné, ale aj v ďalších blízkych obciach spúšť. Zničená je úroda, naplaveniny znečistili cesty, ale na mnohých miestach voda poškodila lávky a mosty.

Okolo 4. hodiny ráno sa však v oblasti Sniny začali tvoriť ďalšie zrážky. Nie až tak intenzívne, ale kvôli úplne premočenej pôde sa môžu znova dvíhať toky. Aktuálne stúpa tok Udava a môže tak dosiahnuť povodňový stav.

Situáciu budeme stále sledovať. Aktuálnu polohu zrážok nájdete tu.

Najnovšie správy