V sobotu večer dorazí ďalšia vlna zrážok. Bude najmä pršať

12.03.2021 o 20:45 - Ľubomír Franko
  • Článok

V sobotu očakávame oblačné až zamračené počasie. Večer dorazí front, ktorý prinesie početné zrážky. Tie budú vo forme dažďa, snežiť bude len vo vysokohorských polohách.

V sobotu večer dorazí ďalšia vlna zrážok. Bude najmä pršať

V priebehu soboty bude počasie na Slovensku ovplyvňovať hlboká tlaková níž nad Severným morom. Táto tlaková níž sa bude presúvať ďalej na východ. 

Cez územie Česka a Poľska bude ďalej na východ v priebehu soboty postupovať teplotný front, ktorý čiastočne ovplyvní počasie aj u nás. 

Sobota bude oblačná až zamračená, menej oblačnosti bude len na juhu a juhovýchode Slovenska. Menšia oblačnosť by tam mala byť najmä dopoludnia.

V priebehu dňa sa budú zrážky vyskytovať len ojedinele, najmä v severnej polovici Slovenska a na strednom Slovensku.

Úhrn zrážok za 24 hodín k nedeli 6:00, zdroj: Meteologix
Úhrn zrážok za 24 hodín k nedeli 6:00, zdroj: Meteologix

Najvýraznejšie zrážky sa očakávajú večer, kedy by mal cez Česko a Poľsko postupovať ďalej na východ studený front. Ten dorazí aj na naše územie.

V sobotu večer prinesie front dážď najskôr na západ a severozápad Slovenska. Postupne by sa počas noci na nedeľu malo rozpršať na celom území Slovenska.

Veľa zrážok ale nespadne. Celkovo sa očakáva od 1 do 10 mm, pričom väčšina bude vo forme dažďa. Snežiť by malo len v najvyšších polohách.

Najnovšie správy