V stredu bude jasno na celom území. Len z rána bude viac oblačnosti

03.03.2021 o 06:00 - Ľubomír Franko

V priebehu stredy budeme na Slovensku pozorovať jasné a slnečné počasie s príjemnými teplotami. Zrána bude miestami ešte oblačno.

V stredu bude jasno na celom území. Len z rána bude viac oblačnosti

V priebehu stredy bude počasie na Slovensku ovplyvňovať mohutná tlaková výš so stredom nad Jadranským morom. Budeme preto pozorovať slnečné a polojasné počasie.

Len z rána budeme môcť v nížinách pozorovať hmly alebo nízku oblačnosť, ktoré sa výnimočne udržia aj po celý deň. Väčšinou sa však do poludnia rozplynú a väčšina územia tak bude mať jasné počasie.

Zatiaľčo ráno by malo na celom území s výnimkou hôr mrznúť, dopoludnia už budú teploty stúpať. Už v odpoludňajších hodinách bude pri južnom prúdení od +6 do +8 °C. 

Popoludní budú teploty ešte vyššie, no oproti dopoludňajším teplotám sa výraznejšie neoteplí. Maximálne denné teploty dosiahnu od +9 do +15 °C, v južnej polovici Banskobystrického kraja to môže byť ojedinele aj viac.

Stredu bude sprevádzať slabý južný až juhozápadný vietor, ktorý bude pripomínať jarné počasie.

Vo večerných hodinách sa oblačnosť miestami zväčší a večer už bude pomerne chladno. Teploty by mali okolo 19-tej dosahovať už len +2 až +6 °C.