V Taliansku, pri Benátkach vyčíňajú tornáda. Búrky priniesli už najmenej 4 tornáda

06.10.2021 o 19:01 - Peter Minárik

Nepriaznivé počasie sa počas dnešného dňa vyskytuje v Taliansku. Na pobreží Jadranského mora sa vyskytli už najmenej 2 tornáda, pričom informácie hovoria o ďalších tornádach najmä južne od Benátok.

V Taliansku, pri Benátkach vyčíňajú tornáda. Búrky priniesli už najmenej 4 tornáda

Nie je tomu tak dávno, kedy severné Taliansko zasiahli početné tornáda. Tie zasiahli predovšetkým oblasť Lombardie. Pred dvoma týždňami narátali meteorológovia až 7 tornád, ktoré si zázrakom nevyžiadali žiadne obete a len niekoľko zranených.

Dnes je v Taliansku opäť veľmi búrlivo a búrky vyprodukovali ďalšie tornáda, ktoré sa teraz sústredili do oblasti severného Jadranu

Nebezpečné počasie v Benátsku

Aktuálne úradujú silné búrky v mnohých oblastiach severného Jadranu. Búrlivo je v Chorvátsku, v Slovinsku aj v Taliansku.

Práve však do Talianska búrky priniesli už niekoľko trómb a boli zaznamenané boli aj tornáda.

Najnebezpečnejšia situácia je medzi mestami Benátky a Ravenna, kde búrky prinášajú výdatné zrážky, ktoré spôsobujú aj záplavy, ale predovšetkým tornáda.

Vyskytli sa najmenej 4 tornáda

Jedno z tornád sa vyskytlo pri meste Adria a druhé pri meste Rosolina. Ďalšie nepotvrdené tornáda sú v oblasti Porto Viro.

Aktuálne informácie prichádzajú čiastočne, no miestne média informujú už o najmenej štyroch až piatich tornádach.

Situácia v oblasti je neprehľadná a zatiaľ nie sú informácie o obetiach a zranených. Tornáda však už napáchali prvé škody. Aktuálne fotografie nájdete v galérii a článok budeme aktualizovať.