V Tatrách už začali so zasnežovaním. Lyžovanie je zatiaľ v nedohľadne

25.11.2021 o 11:30 - Veronika Salayová

Lyžiarske strediská Vysoké Tatry a Jasná v Nízkych Tatrách už začali so zasnežovaním. Lyžiari si však v týchto strediská v blízkej dobe ešte nezalyžujú. 

V Tatrách už začali so zasnežovaním. Lyžovanie je zatiaľ v nedohľadne
Foto: Jasná/FB

Lyžiarske strediská Vysoké Tatry a Jasná-Nízke Tatry už spustili zasnežovanie. Lanovky, ako aj Tatranský ľadový dóm sú však od dnešného dňa až do odvolania pre verejnosť uzavreté, informuje vt.sk. 

Od štvrtku totiž začali na Slovensku platiť prísnejšie opatrenia v dôsledku pandémie Covid-19. Takže aj keď sa strediská zasnežujú, lyžiari si ešte pre zatiaľ nevychutnajú lyžovačku v Tatrách.

Zasnežovanie spustili vo Vysokých Tatrách. „Na Štrbskom Plese začíname v dolnej časti strediska a takisto aj v smere zo Soliska smerom dole tak, ako sa nám to už osvedčilo,“ povedal pre TASR riaditeľ strediska na Štrbskom Plese Peter Tomko.

So zasnežovaním začali aj v Tatranskej Lomnici, konkrétne medzi Štartom a Skalnatým Plesom s cieľom zasnežiť základnú líniu k nástupnému bodu do strediska, ďalej informuje slovenská agentúra.

Jasná zasnežuje tiež

Čo sa týka Jasnej v Nízkych Tatrách, tam takisto začali počas včerajšieho dňa so zasnežovaním.

„V Jasnej chceme zasnežiť prioritne základné línie na severe aj juhu tak, aby sme prepojili nástupné body s Chopkom. Vďaka poklesu teplôt sme začali s technickým zasnežovaním, podľa predpovede počasia by nám už čoskoro minimálne v najvyšších polohách mohli pomôcť aj zrážky vo forme snehu,“ uviedol pre TASR riaditeľ strediska Jiří Trumpeš.

Zasnežovacia infraštruktúra v lyžiarskych strediskách je v permanencii hlavne v podvečerných a večerných hodinách. Vhodné poveternostné podmienky a predovšetkým teploty pod -5 °C zatiaľ pomáhajú strediskám zasnežovať najmä vo vyšších polohách, ako ďalej informuje slovenská agentúra. 

Lyžiarske strediská budú svoje brány pre verejnosť otvárať hneď, ako to pandemická situácia na Slovensku dovolí.