V utorok zaprší, ale koniec leta prinesie horúčavy

Článok
V priebehu utorka cez naše územie postúpi studený front. Ten prinesie zrážky, ale tie budú rýchlo ustávať. Záver týždňa bude slnečný a teplý.

V priebehu utorka sa počasie na našom území pokazí. V priebehu dňa sa totiž cez naše územie bude presúvať studený front, ktorý prinesie zrážky. Tie sa začnú nasúvať nad naše územie už v skorých ranných hodinách. Postupne sa rozprší na celom našom území, ale najvýraznejšie zrážky by sa mali vyskytovať na severe územia. Vo východnej polovici sa ojedinele môžu objaviť aj búrky.

Utorok prinesie teploty, len do +26°C, pričom chladnejšie bude na západnom a strednom Slovensku. Už od stredy sa však začne otepľovať a ortuť teplomera poriadne stúpať.

 

Nad našim územím sa totiž začne formovať tlaková výš, ktorá sa v nasledujúcich dňoch presunie nad východnú Európu a po jej zadnej strane začne do našej oblasti prúdiť od juhu teplý vzduch. Tento prílev teplého vzduchu bude trvať niekoľko dní, a tak by teploty v posledných augustových dňoch mali stúpať vysoko nad hranicu +30°C.

Ochladenie sa črtá až na začiatku septembra a tak posledné dni leta a aj prázdnin prinesú slnečné a teplé počasie.

img