Včera tropický deň, dnes však nebude ani letný

22.06.2018 o 06:11 - P.M.
Článok

Dnešný deň prinesie skutočne výrazné ochladenie. Zatiaľ čo počas včerajšieho dňa sme sa na viacerých miestach potili pri teplotách až nad +30 °C, tak dnes bude o viac než 10 °C chladnejšie.

Včera tropický deň, dnes však nebude ani letný

Včera nám na celom našom území stačilo spodné prádlo, no dnes budeme potrebovať aj sveter, mikinu, či bundu. Nočný prechod studeného frontu totiž priniesol aj chladnejší vzduch v ktorom sa budeme nachádzať nielen dnes, ale aj počas celého víkendu.

Včera tropický deň

Pred studeným frontom k nám počas včerajšieho dňa vrcholil prílev veľmi teplého vzduchu od juhu. Vďaka tomu sa na takmer celom našom území vyskytol tropický deň. Tropický deň označujeme deň, kedy maximálna teplota prekoná +30 °C.

Najteplejšie bolo včera na Záhorí. V Malackách dosiahla teplota až +33,6 °C. Teploty okolo +33 °C sa však pohybovali na mnohých miestach západného Slovenska.

Dnes ani len letný deň

Zatiaľ čo včera sme mali tropický deň, dnes nebude ani len letný. Takýmto pojmom v meteorológii označujeme deň, pri ktorom teplota vystúpi nad +25 °C. 

Ochladenie však bude ešte výraznejšie a teploty v niektorých oblastiach nemusia prekonať hranicu +20 °C. Na severe by dokonca maximálne teploty mali zostať až pod hranicou +15 °C.

Na vine je práve spomínaný prílev studeného vzduchu.

Výraznú zmenu neočakávajte ani počas nasledujúceho víkendu. Maximálne teploty by mali byť nezmenené. Čaká nás tak chladný víkend.