Včerajšie búrky v Košiciach mierne skomplikovali prípavy na návštevu pápeža Františka

14.09.2021 o 07:30 - Dominik Cenkner

Pápež František je u nás na niekoľkodňovej návšteve Slovenska. Dnes navštívi aj Košice. Práve tie včera zasiahli búrky, ktoré spôsobili mierne komplikácie aj pre organizátorov stretnutia v tomto východoslovenskom meste.

Včerajšie búrky v Košiciach mierne skomplikovali prípavy na návštevu pápeža Františka
Voda na čas zaplavila miesto dnešného stretnutia pápaža Františka s rómami, zdroj: Pavol Danko

Pápež František, hlava katolíckej Cirkvi, pricestovala na Slovensku v nedeľu 12. septembra. V našej krajine pod Tatrami sa zdrží do zajtra, teda stredy 15. septembra.

V rámci oficiálneho programu počas dnešného dňa navštívi východné Slovensko. Konkrétne pôjde o mestá Prešov a Košice.

V Košiciach sa pápež popoludní o 14. hodine stretne s rómami na sídlisku Luník IX, neskôr pozdraví mladých na štadióne Lokomotíva.

Práve prípravy na stretnutie s rómami včera narušili búrky. Vyplýva to z informácií na sociálnej sieti od jedného z organizátorov stretnutia.

Búrky sprevádzali výdatné zrážky

Búrky na východe Slovenska boli včera popoludní sprevádzané najmä zrážkami, ktoré boli miestami aj výdatnejšie.

Práve tie spôsobili aj mierne problémy organizátorom stretnutia na sídlisku Luník IX. Voda, ktorú zrejme kanalizácia nestíhala odviesť, sa držala v uliciach, pričom na čas ich zaplavila.

Organizátori sa však nevzdávajú a do 14. hodiny by malo byť všetko pripravené podľa plánov. Samotné stretnutie by už malo sprevádzať slnečné a teplé počasie.

Rovnako to má byť aj počas zajtrajšieho, zrejme najväčšieho stretnutia, ktoré sa uskutoční v Šaštíne. Neskoré leto by malo skončiť vo štvrtok.