Vďaka jasnému počasiu mohli z Maďarska vidieť zasnežené Alpy

27.09.2020 o 17:15 - Veronika Andrejková
  • Článok

Jasné počasie prinieslo viditeľnosť až niekoľko sto kilometrov. Z Maďarska tak videli zasnežené Alpy.

Vďaka jasnému počasiu mohli z Maďarska vidieť zasnežené Alpy
foto: Georgina Sárközi, miesto: Ajka

V západnom Maďarsku dnes počas jasného počasia pozorovali vrcholky najvyššieho európskeho pohoria. Posledné dni priniesli do Álp aj sneženie. To Maďarom pripomína blížiacu sa zimnú sezónu.

Veľmi pekne vidno zasnežený vrch Schneeberg, ktorý je vysoký 2076 m n.m. Ten je už teraz pokrytý 40 až 60 centimetrovou pokrývkou. Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Schneeberg je najvyšší vrch severovýchodnej časti Rakúska, preto je ho ideálne pozorovať. Síce aj v Maďarsku včera pršalo, dnešné ráno ukázalo krásne čisté nebo. Vidieť mohli až do diaľky 150 km. 

Podobná situácia nastala aj v Česku. Z južnej Moravy takisto pozorovali vrcholy Rakúskych Álp. Viditeľnosť rovnako presahovala vzdialenosť 100 km.

Vďaka výdatnému sneženiu sa môžu v Alpách intenzívne pripravovať na otvorenie novej lyžiarskej sezóny. Prvé strediská by mali začať otvárať už v októbri a novembri. S prípravou na sezónu začali už pred pár týždňami, keď začali odkrývať chránené ľadovce. Tie počas leta prikrývajú, aby sa neroztopili.

Najnovšie správy