Večer dorazí sneženie. Zasneží najmä na západe

28.01.2021 o 15:10 - Peter Minárik
  • Článok

Už v nadchádzajúcich hodinách sa charakter počasia na našom území výraznejšie zhorší. Počasie bude pod vplyvom frontálneho rozhrania, ktoré do našej oblasti prinesie zrážky. Tie môžu byť na západe aj výraznejšie.

Večer dorazí sneženie. Zasneží najmä na západe

Dnešný večer sa počasie na našom území výraznejšie zhorší o čo sa postará frontálne rozhranie a s ním súvisiace zrážkové pole., ktoré bude ovplyvňovať počasie na našom území od dnešného večera až do zajtrajšieho rána.

Zrážkové pole už v týchto chvíľach prináša výrazné zrážky do Nemecka, Českej republiky a do Rakúska, kde sa vyskytuje výraznejší dážď. Na česko-nemeckom pohraničí však výdatne sneží a rovnako tak sneží v takmer celom Rakúsku s výnimkou oblasti Linzu.

Zrážky, ktoré sa nad naše územie nasunú vo večerných hodinách prinesú na naše územie sneženie, ale nebude len snežiť. Vyskytnú sa aj oblasti, kde sa očakáva pomerne výraznejší dážď.

Zrážkové pole sa nad naše územie začne nasúvať po 17:00 z oblasti Moravy a Rakúska. Do 20:00 sa rozsneží na takmer celom západnom a strednom Slovensku a na východ príde sneženie okolo 22:00.

Vyskytnú sa však aj oblasti, kde bude pršať. Ako vidieť na mape, tak v oblasti južného Záhoria, Bratislavy, či juhozápadného Slovenska by sa malo jednať prevažne o zrážky kvapalné, prípadne zmiešané.

očakávaný charakter počasia
očakávaný charakter počasia

Tieto oblasti sa tak novej snehovej pokrývky nedočkajú. Zvyšné oblasti západného Slovenska budú bojovať s tým, že teplota by sa mala pohybovať okolo bodu mrazu, a tak sa snehové vločky budú na zemskom povrchu topiť.

Napriek tomu sa očakáva, že nejaký ten sneh napadne. Podľa aktuálnych predpovedí numerických modelov by malo za noc pripadnúť na našom území do 5 cm snehu. 

Najviac snehu sa očakáva v Nitrianskom, Trenčianskom a v Žilinskom kraji. Výraznejšej nádielky sa dočká aj krajný východ. Zrážky v piatok ráno ustanú, ale už popoludní dorazí od severozápadu nad naše územie ďalšia vlna.

Najnovšie správy