Večer nás zrejme čakajú búrky. Teplé počasie skončí

Článok
Zmena počasia je na dosah. Už v priebehu večera začne cez naše územie postupovať studený front, ktorý sa postará o zvrat.
Po dnešnom teplom dni nás zrejme čaká zaujímavý večer. Na oblohe sa totiž môže odohrať večerné divadlo v podobe búrok. To by mal spôsobiť postupujúci studený front, ktorý začne ovplyvňovať počasie na našom území.

V priebehu včerajšieho dňa priniesol studený front búrky nad Benelux a nad Francúzsko. Večer sa búrky, ale slabšej intenzity ako v západnej Európe, môžu vyskytnúť aj na našom území. Aktuálne výpočty numerických modelov indikujú podmienky vhodné pre tvorbu búrok, ale búrková parametre nie sú rozhodne také zaujímavé pre lovcov búrok. Tí si na výraznejšiu situáciu budú musieť zrejme ešte počkať. Aj napriek tomu by sa v priebehu večera mali na západe a severozápade objaviť búrky, ktoré by však nemali byť príliš nebezpečné.

Búrky prinesú najmä toľko potrebnú vlahu. V severozápadnej časti Slovenska môže spadnúť až cez 20 mm zrážok.

V priebehu noci na stredu sa studený front bude presúvať cez naše územie ďalej nad východ. Na viacerých miestach preto počítajte s dažďom. Búrky sa taktiež môžu ešte vyskytnúť, ale len ojedinele.

Najvyššia pravdepodobnosť búrok je v oblasti severozápadného Slovenska. Uvidíme, čo si tu na večer príroda pripravila.