Večer začne snežiť. Sneh napadne v týchto okresoch

05.02.2021 o 14:42 - Peter Minárik
  • Článok

Frontálne rozhranie začína ovplyvňovať počasie v strednej Európe a najbližšie hodiny bude mať dominantný vplyv aj na počasie u nás. Už vo večerných hodinách dorazia na naše územie prvé zrážky.

Večer začne snežiť. Sneh napadne v týchto okresoch

Toľko avizované frontálne rozhranie už začalo ovplyvňovať počasie v strednej Európe. Prvé zrážky sa vyskytujú v Nemecku a v susednej Českej republike, no vo večerných hodinách dorazia zrážky aj na naše územie.

V týchto chvíľach v Českej republike a v Nemecku väčšinou prší, no iná situácia je severovýchodne od spojnice Hamburg-Drážďany, kde sa už dostal studený, pôvodom arktický vzduch. Na viacerých miestach, vrátane Berlína už sneží.

V najbližších hodinách sa studený vzduch bude dostávať nad ďalšie oblasti a vo večerných hodinách zatečie aj nad severné a východné Slovensko, kde súčasne dorazia zrážky.

Zrážky na naše územie prídu vo večerných hodinách po 18:00. Rozširovať sa budú od severozápadu postupne nad celé severné a východné Slovensko, kde by sa malo jednať prevažne o sneženie.

Na zvyšku územia by malo zatiaľ pršať. Sneženie sa na západe a na juhu neočakáva a tak tieto oblasti nateraz vynecháme z našej predpovede.

Sever a východ Slovenska sa už od dnešného večera môžu tešiť na prídely nového snehu. Sneženie by v týchto oblastiach malo pokračovať aj v priebehu soboty. Intenzita sneženia síce poklesne, ale snežiť by tu malo až do nedele.

Podľa aktuálnych výstupov numerických modelov napadne sneh v Košickom, v Prešovskom a na severe Banskobystrického kraja, no najviac snehu obdrží Žilinský kraj a severozápadné hory Trenčianskeho kraja.

Do nedele by na našom území malo v nižších polohách pripadnúť od 1 do 5 cm snehu, no na Spiši a v Žilinskom kraji napadne od 5 do 10 cm snehu, v horských oblastiach až do 15 cm snehu. Ďalšia vlna sneženia by na naše územie mala doraziť zasa v pondelok. V ktorých oblastiach napadne sneh nájdete na nižšie priloženej mape.

Najnovšie správy