Vianoce budú v odtieňoch šedej. Zmena najskôr v novom roku

Článok
Zimnú atmosféru čara tohtoročných Vianoc počasie nezabezpečí. Aj tieto Vianoce budú na našom území bez snehu.

Vianoce biele nebudú, ale budú sa na mnohých miestach nášho územia niesť v niekoľkých odtieňoch šedej. Charakter počasia, ktorý nad Európou panuje už niekoľko týždňov sa nezmení ani počas Vianoc a ani po nich. Zmena počasia a nástup zimného počasia s mrazmi a so snehom aj v nížinách je stále veľmi ďaleko.

Vyhliadky totiž naznačujú, že minimálne do konca roka by sa v počasí nemal udiať, žiaden výraznejší zlom. Ensembel numerického modelu síce črtá postupné ochladzovanie, avšak zrážky budú veľmi biedne a prakticky na úrovni 0 mm. Na prvý sneh tak treba stále čakať.

Vianočné sviatky sa tak budú niesť v podobnom duchu počasia ako uplynulé dni. V nižších polohách bude prevládať prevažne oblačné až zamračené, zrána aj hmlisté počasie. Na horách a miestami aj v nižších polohách bude prevažne slnečno.

Prevládajúce sychravé počasie v nižších polohách prinesie denné teploty v intervale od +3 do +7°C. Na miestach, kde sa zmenší oblačnosť môže byť až do +10°C. Ani počas noci nebudú teploty príliš nízke. Pohybovať sa budú v intervale +3 až -3°C.

Zmena počasia, postupné ochladzovanie a príchod snehových zrážok aj do nížin možno očakávať až na začiatku roku 2016. Vyhliadku nájdete TU.

Napriek nie príliš ideálnemu počasiu pre mnohých Vám želáme pokojné a príjemné sviatky :-)

img